Logo
Logo
Logo

4 marca 2021

Perception Point chroni teraz MacOS przed cyberatakami

Zastrzeżona technologia Perception Point, HAP TM, jest teraz dostępna dla MacOS. Chroni przed atakującymi wykorzystującymi zaawansowane trwałe zagrożenia (APT) do atakowania komputerów Apple.

Perception Point, wiodąca firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu. Nowa zaawansowana ochrona poczty e-mail i współpracy dla komputerów Mac to dynamiczne rozwiązanie do skanowania zagrożeń systemu macOS.

W ciągu ostatnich pięciu lat udział w rynku komputerów stacjonarnych z systemem macOS podwoił się. W październiku 2020 wynosił prawie 18%. Cyberprzestępcy zauważyli tę zmianę i teraz postrzegają komputery Apple jako cel. Według Malwarebytes, zagrożenia bezpieczeństwa atakujące komputery Mac wzrosły wykładniczo w porównaniu z systemem Windows.

Aby sprostać tej nowej powierzchni ataku, konieczna była rewolucja w zabezpieczaniu komputerów Mac.

Wykorzystując najnowszy sprzęt Apple, Perception Point jest w stanie dynamicznie skanować, wykrywać i przechwytywać wszelkie oparte na plikach lub adresach URL próby skierowania na system macOS lub dowolną z jego aplikacji.

Gdy nadchodzi plik lub adres URL, HAP detonuje go na maszynie wirtualnej i dostarcza dane wyjściowe, które są śladem pliku, generowanym bezpośrednio z procesora. Ten ślad, jak również pamięć maszyny wirtualnej, są następnie skanowane przez oprogramowanie HAP,

„Bezpieczeństwo Perception Point dla komputerów Mac jest bardzo potrzebnym rozwiązaniem dla naszych pracowników korzystających z Apple” – powiedział Guy Flechter, dyrektor ds. Bezpieczeństwa i inspektor ochrony danych w AppsFlyer. „Przez jakiś czas szukaliśmy rozwiązania, które przechwytuje ataki skierowane w szczególności na komputery Mac i przestanie polegać wyłącznie na naszych warstwach ochrony punktów końcowych. Po pomyślnym zapobieganiu atakom na nasze komputery PC, mieliśmy nadzieję, że Perception Point zrobi to samo na komputerach Mac i tak zrobili. Perception Point jako pierwszy dostarcza nam rozwiązanie, które obejmuje nie tylko wszystkie zagrożenia, w tym techniki eksploatacji i nadużycia kodu, ale także dwie platformy stacjonarne, Mac i PC – w jednym rozwiązaniu. To holistyczne podejście jest dokładnie tym, czego szukaliśmy ”.

Dzięki tej nowej funkcji, organizacje mogą być chronione przed zerowymi dniami, N-dniami i innymi zaawansowanymi atakami na system MacOS. Wdrażany w chmurze, zapewniający niespotykaną skalę i szybkość skanowania. Najlepsza ochrona dla komputerów Mac.

„Wykrywanie to tylko jedna strona naszej nowej oferty” – dodaje Michael Aminov, współzałożyciel i główny architekt Perception Point. „Nasze rozwiązanie jest„ zabójcą piaskownicy”, ponieważ wyeliminowało wszystkie wady piaskownicy. Zbudowaliśmy rozwiązanie tak, aby było całkowicie natywne dla chmury, co oznacza, że ​​możemy sprostać dowolnej skali. W połączeniu z błyskawicznym czasem wykrywania zapewniamy, że w dowolnym momencie dynamicznie skanujemy 100% ruchu kierowanego na komputery Mac organizacji”.

„Wykrywanie to tylko jedna strona naszej nowej oferty”

Michael Aminov

współzałożyciel i główny architekt Perception Point

Czy Twoja organizacja korzysta z komputerów Mac? Skontaktuj się z nami już dziś i przenieś swoje bezpieczeństwo na wyższy poziom.

Kontakt

+48 733 600 411

Siedziba spółki
ul. Uphagena 27,
80-237 Gdańsk
office@cyber360.pl

Oddział Wrocław
ul. Księcia Witolda 43,
50-202 Wrocław
office@cyber360.pl

Logo