Logo
Logo
Logo

4 maja 2022

Dlaczego Twoja firma potrzebuje security operations center SOC 24h/7?

We współczesnym świecie każdy przedsiębiorca jest w mniejszym lub większym stopniu narażony na cyberzagrożenia. Przeprowadzenie niektórych rodzajów ataków, np. ataku phishingowego, nie wymaga specjalistycznej wiedzy, co przyczynia się do ich coraz większego rozpowszechnienia. Rosnąca liczba zagrożeń sprawia, że całodobowa ochrona zasobów należących do organizacji działających zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, staje się koniecznością.

Jeśli zastanawiasz się, jak możesz skutecznie bronić swoje firmowe urządzenia przed dołączeniem do tysięcy przejętych komputerów na całym świecie, z pomocą może Ci przyjść security operations center. Jak SOC może wesprzeć Twoją organizację?

dlaczego-twoja-firma-potrzebuje-soc-security-operations-center-247-cyber360

Spis treści

  1. Czym jest security operations center?
  2. Całodobowy monitoring bezpieczeństwa – korzyści
  3. Jak wybrać security operations center dla Twojej firmy
  4. Usługa CyberDefender
  5. Podsumowanie

Czym jest security operations center?

Mianem security operations center (SOC) określa się wyspecjalizowany zespół lub grupę zajmującą się dbaniem o cyberbezpieczeństwo organizacji. SOC zajmuje się zarówno działaniami zapobiegawczymi, jak i naprawczymi: w zakres jego kompetencji mogą wchodzić m.in. monitorowanie objętego ochroną obszaru, reagowanie na zagrożenia i incydenty związane z cyberbezpieczeństwem czy analiza i raportowanie. Zależnie od swoich potrzeb i warunków, możesz zorganizować w Twojej firmie własny SOC lub skorzystać z niego w formie usługi dostawcy zewnętrznego.

Całodobowy monitoring bezpieczeństwa – korzyści

Zdecydowanie się na skorzystanie z usługi całodobowego SOC niesie ze sobą mnóstwo korzyści związanych z bezpieczeństwem IT. Często podstawowe narzędzia, takie jak oprogramowanie antywirusowe czy firewalle nie są niestety wystarczającą ochroną przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym, zwłaszcza jeśli nie dbamy o częstotliwość ich aktualizacji.

Mogą one okazać się także bezradne w przypadku ataków, których celem jest dobrowolne przekazanie hakerom wrażliwych danych przez ofiarę, np. szeroko zakrojonych kampanii phishingowych. Dlaczego więc warto rozważyć wprowadzenie zewnętrznej usługi SOC w Twojej firmie?

Nieustanne zapobieganie cyberatakom

Całodobowy monitoring bezpieczeństwa jest niezwykle ważny z punktu widzenia cyber security. Nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć, kiedy może nastąpić próba ataku – hakerzy na całym świecie nie będą przejmować się godzinami pracy w Twojej firmie.

Całodobowa ochrona SOC pozwala na błyskawiczne reagowanie na wszystkie incydenty bezpieczeństwa, potencjalne zagrożenia i inne podejrzane aktywności, jakie zostaną wykryte o dowolnej porze dnia i nocy. Opóźnienia w podjęciu działań zaradczych mogą mieć katastrofalne skutki dla bezpieczeństwa całej Twojej sieci. Dzięki opcji monitorowania zagrożeń w trybie 24/7 możliwe jest znaczące zmniejszenie konsekwencji ataku i zatrzymanie atakujących zanim zdążą wyrządzić Ci nieodwracalne szkody.

Wysoka wykrywalność incydentów bezpieczeństwa

Dostawcy usługi security operations center bardzo często korzystają z rozmaitych, godnych zaufania źródeł informacji w ramach threat intelligence. Świadomość aktualnych zagrożeń umożliwia ich efektywniejsze wykrywanie, co przekłada się na skuteczność oraz jakość ochrony.

Dobrze poznane cyberzagrożenia mogą dzięki temu zostać błyskawicznie zneutralizowane przez SOC. Threat intelligence pozwala na nieustanne monitorowanie aktualnych ataków oraz zapewnienie wysokiej jakości ochrony przed nimi. Wyższa wykrywalność ataków przekłada się na wyższy poziom cyberbezpieczeństwa w Twojej firmie.

Silna infrastruktura bezpieczeństwa

Korzystając z usługi całodobowego monitorowania bezpieczeństwa dostarczanej przez wyspecjalizowane podmioty możesz mieć pewność, że Twoje dane są pod nieustającą, wysokiej jakości ochroną. Zespół specjalistów zapewnia utrzymanie silnej bariery zabezpieczeń, która pozwoli Ci uniknąć potencjalnych zagrożeń i zatrzymać hakerów już na najwcześniejszych etapach ataku.

Dzięki silnej infrastrukturze, gwarantowanej przez całodobowe SOC, monitorowanie, wykrywanie zagrożeń i reagowanie na nie jest szybsze i prostsze, niż gdybyś był zmuszony zajmować się tym samodzielnie. Ponadto, profesjonalne wsparcie gwarantuje wysoką wykrywalność incydentów bezpieczeństwa bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania ochronnego.

Analiza i raportowanie zdarzeń

Wyspecjalizowane security operations center, oprócz efektywnego zapobiegania cyberatakom, mogą dbać o bezpieczeństwo Twoich systemów i sieci także na innych płaszczyznach. Jedną z nich jest analizowanie dotychczasowych działań związanych z ochroną przed zagrożeniami oraz raportowanie ich wyników. Dzięki temu możliwe jest budowanie dostosowanej do okoliczności zewnętrznych infrastruktury bezpieczeństwa, której elastyczność będzie dodatkowym atutem przeciwko hakerom.

Ekonomiczne rozwiązanie

Usługa security operations center to doskonałe rozwiązanie zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych, rozbudowanych firm. Z zewnętrznych usług SOC korzystają codziennie różnej wielkości przedsiębiorstwa na całym świecie.

Wsparcie specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa zdejmuje z Ciebie konieczność zakładania oraz koordynowania własnego SOC. Opcja outsource’ingowa wiąże się więc z dużo niższymi kosztami, niż tworzenie osobnego działu w Twojej firmie, dlatego warto powierzyć bezpieczeństwo Twojej firmy zewnętrznemu security operations center.

Jak wybrać security operations center dla Twojej firmy

Jeśli poszukujesz dostawcy wysokiej jakości narzędzi i usług SOC, Cyber360 to doskonała odpowiedź na wyzwania, jakie stawia nowoczesnym przedsiębiorcom ochrona przed cyberzagrożeniami. Cyber360 dostarcza profesjonalne oprogramowanie, stworzone w oparciu o najnowsze technologie, które jest doskonale zintegrowane z różnorodnymi systemami i usługami.

W ofercie firmy znajdziesz wielofunkcyjne, elastyczne narzędzia, które zadbają o bezpieczeństwo Twoich danych na wielu poziomach. Misją Cyber360 jest zapewnienie klientom wysokiej jakości, wielofunkcyjnych narzędzi łączących w sobie szeroki wachlarz działań zapobiegawczych, naprawczych oraz analitycznych. Dlaczego warto postawić właśnie na Cyber360?

Usługa CyberDefender

Usługa CyberDefender gwarantuje odpowiedni, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb poziom bezpieczeństwa Twojej organizacji w trybie 24/7. Całodobowa, profesjonalna opieka jest zapewniana przez wysokiej klasy specjalistów SOC. Stanowi to znaczące odciążenie dla Ciebie oraz Twoich pracowników, gdyż zdejmuje z Ciebie konieczność samodzielnego zarządzania bezpieczeństwem w Twojej firmie.

Ochrona w trybie 24/7

Dzięki nieustannemu monitorowaniu objętego nadzorem środowiska, CyberDefender zapewnia mu nieprzerwany, stabilny poziom ochrony. Wykrywanie zagrożeń pochodzących z różnych źródeł odbywa się w trybie ciągłym, co pozwala na niemal natychmiastowe reagowanie na wszystkie niepokojące incydenty związane z naruszeniem struktur bezpieczeństwa.

Wysoki stopień automatyzacji sprawia, że rekomendowane działania zaradcze mogą być uruchamiane bez konieczności ingerencji człowieka. Dzięki temu CyberDefender jest w stanie zatrzymać hakerów błyskawicznie, już na najwcześniejszych etapach ataków. Im wcześniej interwencja zostanie podjęta, tym większa szansa na uniknięcie długofalowych konsekwencji ataku.

Kompleksowa usługa security

Monitoring bezpieczeństwa obejmuje analizowanie ruchu w sieci, zachowań jej użytkowników (pracowników), plików i punktów końcowych (komputery, serwery). Kompleksowa ochrona wielu obszarów zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w całej infrastrukturze klienta i pozwala zoptymalizować działania prewencyjne, naprawcze oraz analityczne w zależności od aktualnej sytuacji.

Wielopłaszczyznowość i wielofunkcyjność to ogromne zalety usługi CyberDefender. Dzięki temu może chronić Twoją firmę zarówno przed zagrożeniami pochodzącymi od podmiotów zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Pozwala również wychwycić słabe punkty całej sieci, by móc je w przyszłości wzmocnić, co zmniejszy ryzyko wykorzystania ich przez cyberprzestępców do przeprowadzenia ataku.

Elastyczność

Kolejnym plusem usługi CyberDefender są elastyczne, rozbudowane mechanizmy reagowania na zagrożenia w stopniu dostosowanym do poziomu ryzyka. Nie jest konieczne, by instalować dodatkowe oprogramowanie antywirusowe – CyberDefender doskonale rozpoznaje i unieszkodliwia nawet najlepiej zaplanowane próby ataków. Dzięki temu wszystkie niezbędne funkcje odpowiedzialne za bezpieczeństwo Twoich sieci są dostępne w jednym miejscu, co znacznie zwiększa wygodę i komfort codziennego użytkowania.

Efektywna prewencja

CyberDefender w ramach działań prewencyjnych oferuje również umieszczanie plików-pułapek w strategicznych miejscach urządzeń i sieci klienta. Dzięki temu możliwe jest kontrolowane monitorowanie działań cyberprzestępców, które dostarcza cennej wiedzy na temat tego, jak konstruować wewnętrzne systemy bezpieczeństwa.

Rozwiązanie to ma jeszcze jedną zaletę – pozwala odciągnąć uwagę atakujących od pozostałych zasobów przechowywanych w Twojej organizacji. Zwiększa to poziom ochrony Twoich wrażliwych danych, których wykradnięcie mogłoby okazać się katastrofalne w skutkach.

Bezpieczeństwo Twojej poczty e-mail

CyberDefender posiada wbudowane narzędzia, które są w stanie na bieżąco monitorować Twoją pocztę elektroniczną w poszukiwaniu potencjalnych zagrożeń. Zaawansowana technologia pozwala wykrywać niezwykle powszechne ataki, takie jak phishing, whaling czy ransomware. Dzięki temu możesz mieć pewność, że korzystanie z firmowych kanałów komunikacji odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Jest to także niezwykle istotne rozwiązanie z punktu widzenia Twoich pracowników, którzy obsługują firmową pocztę elektroniczną, gdyż nie zawsze będą oni mieć możliwość skonsultować budzącą wątpliwości wiadomość z innymi osobami. Dzięki CyberDefender możesz mieć pewność, że monitorowanie potencjalnych zagrożeń obejmuje także e-maile, efektywnie zabezpieczając Twoją firmę przed atakami przeprowadzanymi tą właśnie drogą.

Podsumowanie

Całodobowa ochrona zapewniana przez security operations center to doskonały sposób na efektywne zarządzanie bezpieczeństwem w Twojej firmie. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości SOC, usługi Cyber360 będą doskonałym rozwiązaniem.

Usługa CyberDefender pozwala na monitorowanie objętego ochroną środowiska w trybie 24/7 oraz wsparcie wykwalifikowanych specjalistów. Aby poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z Cyber360.

Kontakt

+48 733 600 411

Siedziba spółki
ul. Uphagena 27,
80-237 Gdańsk
office@cyber360.pl

Oddział Wrocław
ul. Księcia Witolda 43,
50-202 Wrocław
office@cyber360.pl

Logo